„#włączSZACUNEK „

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 154 im. P.E. Strzeleckiego w Warszawie podjęła współpracę z Fundacją ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom. W ramach współpracy w naszej szkole w klasach 5-8 został wdrożony projekt #włączSZACUNEK. Wychowanie przez Czytanie. Celem programu było:

– wprowadzenie uczniów w istotę wartości moralnych, czyli zasad służących dobru,

– zachęcenie do ich stosowania z własnej woli,

– kształtowanie prawego charakteru.

Zgodnie z założeniami programu w okresie październik – listopad 2023r. podczas godzin wychowawczych odbyły się zajęcia z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych programu – opowiadań ze zbioru Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach. Głównymi etapami programu było czytanie opowiadań, dyskusje o wartościach na podstawie opowiadań i scenariuszy oraz opracowanie przez uczniów prezentacji multimedialnych na temat wybranej wartości a także konkurs prezentacji. Zwieńczeniem projektu była organizacja Dnia Życzliwości i Pozdrowień – 21 listopada 2023r

W odpowiedzi na założenia projektu chętni uczniowie klasy 6a i 6c zobrazowali swoje pomysły dot. wartości moralnych. Dnia 24 listopada 2023r. Komisja Konkursowa Fundacji ogłosiła wyniki konkursu w mediach społecznościowych. Nagrodzono cztery warszawskie szkoły, wśród nich na II miejscu uplasowała się nasza – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 154 im. P.E. Strzeleckiego.

Nagrodą w konkursie były edukacyjno-kreatywne warsztaty z raperem Mikserem, który stworzył utwory o poszczególnych wartościach do programu Wychowanie przez Czytanie.

Warsztaty odbyły się dnia 29 listopada 2023r., uczniowie napisali tekst do klipu, a skoro powstał tekst, to nagraliśmy piosenkę. Kolejne spotkanie z artystą odbyło się 5 grudnia, miejscem – Studio Nagrywarka. 15 grudnia 2023r. uczniowie klasy 6a wzięli udział w finale programu – imprezie z udziałem wszystkich uczestników projektu połączonej z prezentacją spotu i nagrodzonych prezentacji. Gala finałowa odbyła się Domu Kultury PROM, ul. Brukselska 23, 03-973 Warszawa.

Warsztaty z raperem Mikserem

Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych – autorką opowiadań z tomu Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach.
Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych - autorką opowiadań z tomu Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach.
Gala finałowa projektu #włączSZACUNEK