Zapraszamy rodziców i uczniów klas 8 do śledzenia informacji dotyczących rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Szanowni Rodzice i Uczniowie,

w roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła realizuje projekt unijny Warszawa Talentów – rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych m.st. Warszawy – projekt jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 i adresowany jest do uczniów z siódmych i ósmych klas oraz ich rodziców.

W ramach projektu w Szkole jest utworzony i działa Punkt Informacji i Kariery (PIK). To miejsce, w którym uczniowie oraz ich rodzice mogą porozmawiać o planach dotyczących wyboru szkoły czy zawodu.

W Punkcie Informacji i Kariery są wspierani uczniów klas 7 i 8 w procesie podejmowania decyzji edukacyjno – zawodowych w poznawaniu siebie, odkrywaniu swoich mocnych stron. W trakcie spotkań jest możliwość wspólnego przemyślenia i wyboru dalszej drogi edukacyjnej w zależności od predyspozycji, zainteresowań i potrzeb. Podpowiem, jak szukać informacji o szkołach, ich specyfice oraz wskażę miejsca, gdzie można uzyskać kompleksową pomoc doradczą na terenie m.st. Warszawy. Spotkania są indywidualne, z oferty może skorzystać zarówno uczeń, jak i jego rodzice.

Punkt Informacji i Kariery znajduje się na I piętrze w gabinecie 113.

Konsultacje oraz spotkania odbywają się podczas dyżurów:

środy o godz. 16.15 – 17.00

czwartki o godz. 13.30 – 14.15

Osoby zainteresowane dłuższą rozmową lub w innym terminie poproszę o wcześniejszy kontakt Librusem.

Do zobaczenia w PIK
Monika Lewkowicz
Szkolny koordynator PIK

Warszawa Talentów – plakat (pdf 178 kB)Pobierz