Szkoła w Chmurze Microsoft

SP 154 Szkołą w Chmurze Microsoft!

Z przyjemnością informujemy, że 30 czerwca 2020 r. nasza szkoła otrzymała prestiżowy tytuł Szkoła w Chmurze Microsoft.

Szkoły biorące udział w programie mają dostęp do najnowszego oprogramowania Microsoft. Każdy uczeń i nauczyciel może bezpłatnie korzystać zarówno w szkole jak i w domu z usługi Office 365, która obejmuje m.in. programy Word, Excel, PowerPoint, OneDrive, OneNote, Outlook, Forms, Skype, Microsoft Teams.

Szkoła w Chmurze Microsoft to:

• szkoła bazująca na technologii Microsoft, jednocześnie integrująca nowe modele uczenia się i nauczania, oraz sposoby komunikacji i współpracy pomiędzy nauczycielami, pracownikami, uczniami i rodzicami,
  • szkoła, w której kadra pedagogiczna odgrywa kluczową rolę i jest gotowa na doskonalenie warsztatu pracy z wykorzystaniem nowych technologii, a także ucząca, jak z tej technologii korzystać w procesie zdobywania wiedzy i kompetencji przez uczniów,
  • szkoła przygotowująca uczniów do aktywnego i mądrego wykorzystywania technologii na każdym etapie edukacji. To także szkoła, która koresponduje ze zmianami ekonomicznymi i społecznymi, a przez to przygotowuje swoich uczniów do aktywnego podejmowania wyzwań edukacyjnych i zawodowych po opuszczeniu szkoły.

Korzyści z udziału w programie:

• dołączenie do ogólnopolskiej sieci Szkół w Chmurze Microsoft,
  • wyróżnienie dla szkoły potwierdzone certyfikatem oraz tabliczką Szkoła w Chmurze Microsoft,
  • zaproszenie do światowych programów Microsoft Innovative Educator Expert (globalna sieć innowacyjnych nauczycieli) i Microsoft Showcase School (globalna sieć modelowych szkół),
  • dostęp do szkoleń i materiałów dla nauczycieli na platformie Microsoft Educator Centre.

Poprzez uczestnictwo w programie pragniemy rozwijać u naszych uczniów i nauczycieli kompetencje cyfrowe, które są tak bardzo potrzebne we współczesnym świecie.