Nowy program współpracy międzynarodowej w naszej szkole

budynek szkoły przy ulicy Leśnej Polanki 63/65

Podczas wakacji nauczycielki języka angielskiego, pani Katarzyna Adamus i pani Kinga Płaciszewska, poprzez stronę etwinning, nawiązały kontakt z panią Soile Boisman – nauczycielką ze szkoły Kuulammen koulu znajdującej się w miejscowości Tyrnävä w Finlandii, która opracowała projekt współpracy międzyszkolnej pt. „Europe Through Our Eyes”.

Do projektu dołączyły również szkoły z następujących państw: Francja, Włochy, Turcja, Rumunia oraz Hiszpania. Celem projektu jest poznanie nowych ludzi z różnych krajów europejskich, zdobycie wiedzy o tym, jak żyją na co dzień i nawiązanie nowych przyjaźni. Projekt pozwala naszym uczniom rozwijać umiejętności komunikacyjne w języku obcym, łączyć się wirtualnie i dzielić się informacjami.

Projekt rozpoczyna się we wrześniu 2021 roku, a kończy w maju 2022 roku. Przeznaczony jest dla chętnych uczniów klas 7 oraz 8. Poniżej prezentujemy potwierdzenie rejestracji projektu na stronie etwinning.

potwierdzenie rejestracji projektu na stronie etwinning