Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966), jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. Z tej okazji uczniowie klas 8 stworzyli prezentacje w języku angielskim i podzielili się wiedzą na temat postaci z bajek polskich na zajęciach języka angielskiego. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Prezentacje wykonane przez uczniów biorących udział w projekcie Europe Through Our Eyes, którego koordynatorem w naszej szkole jest Pani Katarzyna Adamus

zostały również zamieszczone na stronie projektowej portalu etwinning celem zapoznania uczniów ze szkół partnerskich z naszymi narodowymi postaciami z bajek lub kreskówek.

Uczniowie naszej szkoły przedstawiający prezentacje o postaciach z polskich bajek

Uczniowie naszej szkoły przedstawiający prezentacje o postaciach z polskich bajek

Uczniowie naszej szkoły przedstawiający prezentacje o postaciach z polskich bajek

Uczniowie naszej szkoły przedstawiający prezentacje o postaciach z polskich bajek

Uczniowie naszej szkoły przedstawiający prezentacje o postaciach z polskich bajek

Uczniowie naszej szkoły przedstawiający prezentacje o postaciach z polskich bajek

Uczniowie naszej szkoły przedstawiający prezentacje o postaciach z polskich bajek