Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji uczniowie podczas lekcji języka polskiego wzięli udział w zabawach w formie escape roomów. Uczniowie klas 7 i 8 rozwiązywali zagadki związane z epoką romantyzmu: szukali ukrytych w salach kopert, a następnie odgadywali tytuły romantycznych utworów, przypominali sobie nazwiska ich autorów, czytali ciekawostki ukryte pod kodami QR, rozszyfrowywali anagramy. Uczniowie klas 4 – 6 odgadywali rebusy związane z lekturami. W tym dniu szkolne korytarze zdobiły dekoracje przygotowane przez panie bibliotekarki oraz dzieci. Miłośnicy czytania zabrali tego dnia swoje ulubione książki do szkoły. Ze szkolnego radiowęzła popłynęła muzyka nawiązująca do tematu, np. piosenka Mietka Szcześniaka „Mały książka – wielki człowiek”.  W szkolnej bibliotece można było obejrzeć wystawę ciekawostek o książkach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

23 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Uczniowie odgadywali tytuły romantycznych utworów

Dekoracje przygotowane przez panie bibliotekarki i uczniów