Inauguracyjny rajd rowerowy 19.09.2020

Sezon rowerowy 2020/2021 rozpoczęty!!!

Inauguracyjny rajd rowerowy 19.09.2020

W minioną sobotę odbył się pierwszy w tym roku szkolnym rajd rowerowy. Jako cel wycieczki został obrany specjalny tor rowerowy „Pumptrack Skierdy”. Mimo wczesnej jak na weekend godziny, zdrowe i aktywne spędzenie sobotniego przedpołudnia wybrało 21 uczestników rajdu.

rozpoczęcie rajdu rowerowego

U niektórych uczestników widać zaspane twarze 🙂

Poranną pobudkę na pewno rekompensowała wspaniała pogoda, która towarzyszyła przez cały dzień. Większość trasy wiodła po wale wiślanym. Początkowa część drogi wyłożona kostką nie sprawiała problemów, jednak kiedy skończył się utwardzony chodnik i ślad wyraźnie się zwęził, uczestnicy musieli częściej spoglądać pod koła. Jednak otaczająca nas przyroda swoimi urokami rekompensowała nam te niedogodności.

rajd rowerowy

rajd rowerowy

Po 12 kilometrach udało się dotrzeć do celu. Dzięki wczesnej pobudce mogliśmy cieszyć się torem rowerowym na wyłączność. Wszyscy spróbowali swoich sił na trasie. Zadanie wyglądało na proste, jednak aby płynnie pokonać tor, trzeba było poświęcić dłuższą chwilę na naukę pokonywania przeszkód. Rodzice również przekonali się, że kondycja bardzo przydaje się podczas „pompowania” na torze.

rajd rowerowy

rajd rowerowy

rajd rowerowy