Edu-Arctic w naszej szkole

odowiec na Alasce

Dnia 22 września 2021 r. uczniowie klasy 8 uczestniczyli w lekcji online zorganizowanej w ramach projektu Edu-Arctic. Lekcja poświęcona była północnoamerykańskiej części Arktyki – obszarowi, który leży za kołem podbiegunowym, obejmuje północną Kanadę, północną część Alaski, Ocean Arktyczny, Zatokę Hudsona, Zatokę Alaska i Północny Ocean Atlantycki.

Podczas zajęć poznaliśmy gatunki roślin i zwierząt, które zasiedlają tę część Arktyki, dowiedzieliśmy się, że klimat w tej części świata charakteryzuje się długimi, mroźnymi zimami i krótkimi, chłodnymi latami, a Ocean Arktyczny jest w dużej mierze otoczony lądem, dlatego klimat regionu arktycznego jest kontrolowany przez cyrkulację oceaniczną w części północnej.

Na koniec mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując zadania, które przygotowali dla nas naukowcy z Instytutu Geofizyki PAN.

Lekcję zorganizował Adam Leśków – nauczyciel geografii

uczniowie uczestniczący w lekcji w ramach projektu Edu-Arctic