Dzień Języków Obcych 26.09.2023

Jak co roku 26 września świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Była to dobra okazja, by omówić z uczniami istotę umiejętność posługiwania się wieloma językami. W tym dniu Pani Monika Frużyńska przygotowała dla uczniów klas VII-VIII zabawę z kodami QR „Co wiesz o krajach niemieckojęzycznych?”. Żeby wziąć w niej udział, uczniowie musieli skorzystać z telefonów komórkowych. Zabawa odbyła się na pierwszej długiej przerwie (11:25-11:45). Pod kodami kryły się zagadki, które uczniowie chętnie rozwiązywali. Dla naszych milusińskich odbył się również konkurs zorganizowany przez panie Monikę Frużyńską i Małgorzatę Skalską „Języki w mojej klasie” polegający na stworzeniu kreatywnego plakatu odzwierciedlającego iloma językami posługują się obecnie uczniowie. Na zajęciach były quizy, gry, zadania związane z tym świętem. A na koniec dnia odbył się jeszcze jeden konkurs pt. „Dyktando w języku angielskim” przygotowany przez panie Katarzynę Pliszkę i Katarzynę Adamus.

Obchody Dnia Języków Obcych w SP154

Obchody Dnia Języków Obcych w SP154

Obchody Dnia Języków Obcych w SP154

Obchody Dnia Języków Obcych w SP154

Obchody Dnia Języków Obcych w SP154