Spersonalizowana Warszawska Karta Miejska

budynek szkoły przy ulicy Leśnej Polanki 63/65

Od 2017 roku uczniom przysługują bezpłatne przejazdy Warszawskim Transportem Publicznym w oparciu o spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską – Kartę Ucznia. Uprawnienie do bezpłatnych przejazdów obowiązuje na obszarze 1. i 2. strefy warszawskiej komunikacji miejskiej. Uprawnienia są wgrywane na okres nauki w szkole – nie dłużej jednak niż na cztery lata. Karta Ucznia jest ważna także podczas wakacji. Karty są wyrabiane przez Zarząd Transportu Miejskiego, a wydawane są przez warszawskie szkoły.

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 154 (dotyczy w szczególności przyszłorocznych uczniów klas pierwszych) zainteresowani pozyskaniem karty mogą złożyć wniosek w formie elektronicznej:

https://kartaucznia.ztm.waw.pl/98e8b175

Składając wniosek o wydanie Karty Ucznia poprzez powyższy link do końca bieżącego roku szkolnego, rodzice będą mogli uzyskać dowód uprawnień dla dzieci wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021.

Instrukcja złożenia elektronicznego wniosku o wydanie Karty Ucznia (pdf 305 kB)

Wnioski można składać także w wersji papierowej. Jednak w związku z trwającą epidemią i tymczasowym zawieszeniem stacjonarnej pracy sekretariatu szkoły, potrzebę taką (złożenia wniosku w wersji papierowej) prosimy najpierw zgłosić pod adresem: sekretariat@sp154.waw.pl

Wniosek o wydanie Karty ucznia (pdf 478 kB)