Przeczytaj koniecznie

pompon„Pompon w rodzinie Fisiów”

Joanna Olech

Pompon w rodzinie Fisiów to bardzo niebanalna historia pewnego smoka. Pompon, czyli właśnie ten smok, pojawił się w rodzinie państwa Fisiów przez odpływ umywalki i już u nich pozostał. Szybko rósł i rozwijał się intelektualnie, by stać się wygadanym, bezczelnym smokiem o bardzo twórczych, czasem niebezpiecznych pomysłach, które wcielał w życie. Miał dwoje oddanych opiekunów – dzieci państwa.

 

 


SERIA ZE SPRĘŻYNKĄ

„Zakręcona na maksa”

Ewa Grętkiewicz

Czy pamiętnik nieksiężniczki może konkurować z dziennikami prawdziwych księżniczek?

To pytanie nurtuje Agnieszkę Sosnę, na pozór zwykłą dziewczynkę jakich wiele, która opisuje ważne wydarzenia ze swego życia i pragnie zostać pisarką. Agnieszkę rozpiera energia, jest otwarta na świat i totalnie „zakręcona” – tak ogólnie, ale i szczególnie: na Maksa, kolegę starszego brata. Toteż nic dziwnego, że ciągle wpada w tarapaty, a jej zapiski tętnią życiem i humorem.


mjakdzem„M jak dżeM”

Agnieszka Tyszka

Nela ma trzynaście lat i jej życie przypomina bieg z przeszkodami…

Prześladują ją wstrętne koleżanki, boleśnie odczuwa nieobecność taty i musi stawić czoła groźnej babci, której nigdy wcześniej nie widziała na oczy. Jakby tego było mało, dowiaduje się, że będzie miała rodzeństwo.

Na szczęście los zsyła jej całe grono osobliwych, ale życzliwych osób, dzięki którym życie staje się piękniejsze. Jest wśród nich pani Lila ze swoją zaczarowaną spiżarką, rudowłosa ciotka Letycja, nieco szalona nauczycielka Idalia, a nawet jedna senna zjawa…To dzięki nim oraz niezawodnym dżemom, Neli udaje się pokonać piętrzące się przed nią problemy.


kawadlakota„Kawa dla Kota”

Agnieszka Tyszka

Nowa rola starszej siostry i opiekunki do dzieci, samodzielny pobyt nad morzem, podczas którego Nela poznaje szalenie miłego Kota pijącego kawę, a także trudne spotkania z tatą to nowe wyzwania, z którymi dziewczyna będzie musiała się zmierzyć. Czy poradzi sobie ze stanem zakochania i będzie odpowiedzialną opiekunką? Jak poukłada sobie skomplikowane relacje z tatą?

Na szczęście z pomocą przychodzi pani Lila i jej nieoceniona „Księga kwiatów”, a także Artysta – ojczym dziewczynki. To dzięki nim wszystko stanie się o wiele łatwiejsze…

„Kawa dla Kota” to bardzo udana i porywająca kontynuacja niezwykle  książki „M jak dżeM”.


SERIA RÓŻOWE BALETKI autorstwa Beatrice Masini

baletki


SERIA O MIKOŁAJKU

Seria zdobywająca ciągle nowych czytelników w różnym wieku. Na pięć zabawnie zilustrowanych książek składają się historyjki o szkolnych kolegach i rodzinie, śmiesznie opowiadane przez małego Mikołajka. W naszej bibliotece możecie wypożyczyć również:

mikolajek

Seria zdobywająca ciągle nowych czytelników w różnym wieku. Na pięć zabawnie zilustrowanych książek składają się historyjki o szkolnych kolegach i rodzinie, śmiesznie opowiadane przez małego Mikołajka. W naszej bibliotece możecie wypożyczyć również:

mikolajek1mikolajek2


SERIA O MATEUSZKU Elviry Lindo

Zabawne sytuacje, niezwykłe zwroty akcji, wszechobecny humor –  książeczki te rozbawią nawet  największego ponuraka!

mateuszek

Zabawne sytuacje, niezwykłe zwroty akcji, wszechobecny humor –  książeczki te rozbawią nawet  największego ponuraka!


SERIA O ZUŹCE

Dorota Suwalska

Zuźka – uczennica klasy trzeciej – wyróżnia się ogromną fantazją i wrażliwością, jest ambitna, choć nieco znerwicowana, i co chwila pakuje się w tarapaty. Rozstrzyga je w sposób niebanalny jak na dziewczynę, używając nawet chwytów dżudo. Zuźka opowiada o tym, co dzieje się w domu i w szkole, zwierza się ze swoich marzeń i porażek, planów na przyszłość – nawet małżeńskich – dowcipnie i niekonwencjonalnie. Świetna lektura, zabawna i pouczająca, z której wiele się można dowiedzieć o współczesnej rodzinie i szkole.

zuzka2

Dalszy ciąg przygód bohaterki znanej z książki „Znowu kręcisz, Zuźka!”. Dziewczynka przeżywa fascynację Internetem i czatami, odkrywa zabawne zdarzenia, śmiesznostki oraz pułapki i niebezpieczeństwa związane z komputerem. Z werwą opowiada o nowym nauczycielu – indywidualiście, i o kolegach. Niepowtarzalne sytuacje, żywość i wdzięk dialogów zapewniają wspaniałą rozrywkę fanom prawdziwej rodziny i mądrego korzystania z komputera.

zuzka1

 

Nowa książka Doroty Suwalskiej, autorki dwóch tomów przygód Zuźki. Tym razem bliżej poznajemy Brunona – szkolnego kolegę Zuźki – oraz jego dwie siostry: osiemnastoletnią Kaśkę i pierwszoklasistkę Miłkę. Bruno, miłośnik literatury gotyckiej i muzyki rockowej, ma z siostrami mnóstwo kłopotów, ale nie mógłby bez nich żyć. Nawet jeśli jako średnie dziecko ma najmniej przywilejów w domu. Tak przynajmniej uważa.


SERIA O JULKU autorstwa Jana Karpia

„Ranyboskie, Julek!”

„Julek, czyli Karp”

„Dzień Karpia”

Śmieszne zdarzenia, paradoksalne podejrzenia, zabawne rozwiązania sytuacji, osadzonych w realiach bliskich każdemu dziecku oraz żywy język powodują, że  to lektura lekka i przyjemna.


SERIA O PIOTRKU I MAGDZIE

Elżbieta J. Bartosik-Trebicka

Książki te tematyką wpisują się w krąg zagadnień poruszanych w ”Mikołajku”, ”Mateuszku”, ”Zuźce…” i ”Julku…” Jej narratorami są Piotrek i Magda – rodzeństwo porażające otoczenie pomysłami i żywiołowością! Opowiadają oni o ”eksperymentach” przeprowadzanych na rodzicach i na sobie, a także o różnych grzeszkach dużych i małych, popełnianych w domu i w szkole. Z ich barwnej i dynamicznej relacji wyłania się intrygujący i bardzo zabawny obraz współczesnej rodziny, ze świeżym, oryginalnym spojrzeniem na wiele spraw.

piotreiimagda


KSIĄŻKA Z JAJEM

szelnczaki


OPOWIEŚCI Z NARNII, S. Lewis

narnia