WYDARZENIA – ROK SZKOLNY 2013/2014


Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Turniej Finałowy Edukacja przez Szachy w Szkole, 08.06.2014 

W dniu 08.06.2014 r. uczniowie naszej szkoły  reprezentowali naszą szkołę na Turnieju Finałowym Edukacja przez Szachy w Szkole. Zawody odbyły się w Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 119 im. Józefa Piłsudskiego ul. Klimatyczna 1, Warszawa- Wesoła.

Białołęcka Olimpiada Świetliczaków, 21.05.2014 

 Dnia 21 maja 2014r. odbyła się I Białołęcka Olimpiada Świetliczaków zorganizowana przez kierownictwo świetlicy ze Szkoły Podstawowej nr 154 w Warszawie we współpracy z Białołęckim Ośrodkiem Sportu. Imprezę objął honorowym patronatem burmistrz dzielnicy Białołęka pan Piotr Jaworski. Miejscem zmagań uczniów było boisko Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Światowida. W imprezie uczestniczyło 8 szkół podstawowych z naszej dzielnicy, które reprezentowane były przez 12 osobowe drużyny Świetliczaków z klas 0-3.

 Na wstępie wszystkich przybyłych uroczyście powitał zastępca burmistrza pan Mariusz Budziszewski oraz naczelnik wydziału sportu pan Roman Stachurski. Zawody rozpoczęto od prezentacji kibiców każdej z drużyn, którzy zademonstrowali bardzo oryginalne okrzyki dopingujące. Często towarzyszyły im także układy choreograficzne.  Wszystkie szkoły były świetnie przygotowane i zaskoczyły jurorów swoją pomysłowością, przyniesionymi rekwizytami oraz strojami.

 Świetliczaki wystartowały w pięciu konkurencjach ruchowych, w czasie których musiały wykazać się szybkością, zręcznością i sprytem. Konkurencje wzbudziły wiele emocji zarówno wśród kibiców jak i samych zawodników. Musieli oni walczyć nie tylko z szybko upływającymi sekundami, ale także z prażącym słońcem, które nie ułatwiało rywalizacji. Mimo tych niedogodności, wspierani przez nieustający doping kibiców dawali z  siebie wszystko.

 Po konkurencjach ruchowych przyszedł czas na sprawdzian z wiedzy o sporcie. Każda z drużyn otrzymała po dwa pytania, zawodnicy byli doskonale przygotowani i nie mieli problemu z udzielaniem prawidłowych odpowiedzi. Nad właściwym przebiegiem olimpiady czuwali sędziowie oraz wychowawcy świetlicy ze Szkoły Podstawowej nr 154.

 Poszczególne konkurencje przeplatały występy grup tanecznych, wśród których zaprezentowały  się dzieci z Akademii Młodych Talentów ze Szkoły Podstawowej nr 154 oraz tancerze ze Szkoły Podstawowej nr 231.

 Po zakończeniu rozgrywek wszystkie punkty zostały podliczone i wyłoniono zwycięzców, na których czekały medale, puchary i sprzęt sportowy. Wybrano również najlepszą drużynę kibiców, którą zostały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 344. Dla wszystkich uczestników zawodów ufundowano słodkie upominki.

 W czasie tegorocznej olimpiady laur zwycięstwa przypadł zawodnikom ze Szkoły Podstawowej nr 342. Natomiast drugie i trzecie miejsce wywalczyły Świetliczaki uczęszczające do szkół nr 112 oraz 314.

 I Białołęcka Olimpiada Świetliczaków spotkała się z bardzo miłym przyjęciem zarówno wśród dzieci jak i nauczycieli. Organizatorzy stworzyli udane zawody, udowadniając tym samym, że dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej mogą ciekawie i aktywnie spędzać czas. Pozostaje tylko czekać na kolejne edycje imprezy.

Karolina Soczyńska

Dzień Świętego Patryka

Wiosna zagościła w budynku przy ulicy Sprawnej 28 wraz z Dniem Świętego Patryka.

Chętni uczniowie klas pierwszych wykonali przepiękne kapelusze i wzięli udział w konkursie językowo-plastycznym Funny Hats. Następnie, wszyscy uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do wzięcia udziału w grach i zabawach o tematyce kulturoznawczej przez nauczycieli języka angielskiego, związanych z tym świętem. A oto efekty wspólnych działań.

Konkurs Lżejszy plecak - łatwiejsze życie

W ORGANIZOWANYM PRZEZ SAMORZĄD SZKOLNY KONKURSIE PLASTYCZNYM „LŻEJSZY PLECAK – ŁATWIEJSZE ŻYCIE”

ZAJĘLI KOLEJNO MIEJSCA:

  1. JULIA BARTUSZEK 2F
  2. JULIA RYPULAK 2 F
  3. SEBASTIAN SZAFRAŃSKI 4 G

WYRÓŻNIENIE – DOMINIKA ROSOLIŃSKA 4H

Baśń o Śpiącej Królewnie, 27.01.2014

27 stycznia 2014 r. odwiedzili nas uczniowie  z klasy 3 B ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Legionowie. Zaprezentowali nam oni swoją interpretację baśni o Śpiącej Królewnie. Byliśmy pod  wrażeniem ich stroi, oklaskiwaliśmy ich długo i głośno,  zachwycaliśmy się ich umiejętnościami aktorskimi.  Oglądaliśmy w ciszy i skupieniu.

My również przedstawiliśmy naszym gościom krótkie przedstawienie kukiełkowe pt. Baśń o dwunastu miesiącach. Kukiełki robiliśmy samodzielnie tzn. rodzice, ciocie lub babcie troszkę nam pomagali, gdyż to wcale nie była prosta sprawa.

Po występach był czas na poczęstunek, rozmowy i wspólną zabawę. Oczywiście były też ciasta i łakocie  domowej roboty  za co dziękujemy  Naszym Kochanym Rodzicom.

To była bardzo udana wizyta, mamy nadzieję, że nie ostatnia.

Pozdrawiamy serdecznie  wychowawczynię klasy 3 B Panią Kasię i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Legionowie.

Warsztaty plastyczne 0E, 31.10.2013

31.10.2013 r. w oddziale przedszkolnym 0e odbyły się warsztaty plastyczne pt. „Czarownica na Halloween”. Podczas zajęć każde dziecko wykonało czarownicę z przygotowanych wcześniej materiałów. Jak wyglądały po skończonej pracy zobaczcie sami.

Dzień dobrego Jedzenia 0E, 15.11.2013

15.11.2013 r. obchodziliśmy Warszawski Dzień Dobrego Jedzenia. W tym dniu, dzieci z oddziału przedszkolnego 0e samodzielnie robiły kanapki, z ulubionych składników jakie przyniosły z domu. Podczas przyrządzania śniadania, na twarzach dzieci gościł uśmiech.

Warsztaty teatralno-dramowe 0E, 16.11.2013

16.11.2013 r. w grupie 0e odbyły się warsztaty teatralno-dramowe pt. „Las możliwości”. Warsztaty prowadziła pani Diana Karamon aktorka Teatru XL działająca w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Aktorskim EduTeArt.

Podczas zajęć, dzieci miały okazję spróbować  improwizacji teatralnej. Wykonywały zadania aktorskie, które dały im wiele radości.

Zajęcia otwarte 0E, 25.11.2013

25 listopada odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematem zajęć były wróżby andrzejkowe. Rodzice pozytywnie zaskoczyli dużą frekwencją podczas spotkania.

Wróżb i zabaw nie było końca. Każdy chciał się dowiedzieć, co spotka go w przyszłości. Uśmiechy na twarzach mogły oznaczać tylko jedno 🙂

Pogodna pracownia ceramiki 0e, 29.11.2013

29 listopada odbyła się wycieczka dla dzieci z oddziału przedszkolnego 0e do Pogodnej Pracowni Ceramiki. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się co można zrobić z gliny. Następnie każdy wykonał po dwie ozdoby bożonarodzeniowe.

Mistrzostwa w szachach, 01.12.2013

1 GRUDNIA 2013 r. w Niedzielę w UKS Taktyk Białołęka odbyły się Mistrzostwa Białołęki Szkół Podstawowych w Szachach W zawodach brało udział 8 szkół podstawowych z Białołęki i  55 zawodników. Naszą Szkołę SP 154 reprezentowało 7 uczniów.

NASI CHŁOPCY DZIELNIE GRALI  i DRUŻYNOWO WYWALCZYLI DLA NASZEJ SZKOŁY PUCHAR :

„Za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Białołęki Szkół Podstawowych w Szachach”.

SKŁAD REPREZENTACJI NASZEJ SZKOŁY :

– CZERWIŃSKI BARTŁOMIEJ  –  kl. IV H – (5 miejsce na 55 zawodników  w klasyfikacji indywidualnej)

– WOJCIECHOWSKI JAN  – kl. IV H – (20 miejsce na 55 zawodników w klasyfikacji indywidualnej)

– JÓŹWIK MARCEL    – kl. IV B – (22 miejsce na 55 zawodników w klasyfikacji indywidualnej)

– BOROWSKI PAWEŁ   – kl. II F (28 miejsce na 55 zawodników w klasyfikacji indywidualnej)

– MORAWSKI JAKUB   – kl. IV D- (31 miejsce na 55 zawodników w klasyfikacji indywidualnej)

– OSTROWSKI FILIP  – kl. III E

–  CZERWIŃSKI MACIEJ   – klasa I G – 6-cio latków – NAJMŁODSZY uczestnik  zawodów i  najmłodszy reprezentant Naszej Szkoły.

Zawody odbyły się zgodnie z przepisami kodeksu szachowego -Każdy z zawodników rozegrał  7 rund.

Zawody zaczęły się o godz. 9.30 i trwały do godz. 14.30 – po czym nastąpiło uroczyste wręczenie Dyplomów i Pucharów dla najlepszych zawodników i najlepszych Szkół.

Konkurs recytatorski, 02.12.2013

2 grudnia 2013 r. w oddziałach przedszkolnych odbył się II etap Konkursu Recytatorskiego

„Barwy Jesieni”.

Organizatorem konkursu była pani Agnieszka Niemirska.

Wzięło w nim udział 15 uczestników wyłonionych w I etapie.

Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników.

I MIEJSCE – Kamila Tomasiak – grupa 0 A

II MIEJSCE –  Malwina Stawczyk – grupa 0 E

III MIEJSCE – Kalina Romańska 0 C, Martyna Baranowska 0 E

Wyróżnienia otrzymali:

Natalia Kozłowska 0 A,

Oskar Wójcik 0 C,

Paulina Chwedoruk 0 C,

Marta Ferenc 0 C.

Gratulujemy wszystkim dzieciom i życzymy dalszych sukcesów.

Bal mikołajkowy, 13.12.2013

 Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, na uroczystości pojawił się 13 grudnia w naszej szkole długo oczekiwany przez dzieci gość- Mikołaj – kochany przez wszystkich. Dzieci się bardzo ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Śmiechu i radości było wiele. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 A, 0 C, O D  podczas Balu Mikołajkowego pod hasłem  „ Niezwykła czapka św. Mikołaja” świetnie się  bawiły.

Jasełka szkolne 2013

Untitled_Panoramamała

Jasełka w tym roku szkolnym przygotowały klasy – IIc i IId. W piątek 20 grudnia – ostatniego dnia pobytu w szkole przed świętami mogliśmy podziwiać efekty ich ciężkiej pracy. Dzieci dostały ogromne brawa i wszyscy byliśmy zachwyceni artystycznym poziomem przedstawienia. Wielkie gratulacje  i podziękowania składamy na ręce wychowawczyń obu klas – pani  Anecie Jurek i Bogumile Kroll.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z Jasełek 2013:

Jasełka 0e, 17.12.2013

17,12,2013 r. w grupie 0E odbyły się Jasełka, na które zaproszeni zostali rodzice. Podczas występu dzieci prezentowały wiersze, śpiewały kolędy oraz grały na instrumentach perkusyjnych. Po skończonym przedstawieniu na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

Jasełka 1a, 18.12.2013

 W dniu 18.12.2013 r. klasa I a wystawiła jasełka . Zaproszeni goście oglądali krótkie przedstawienie, wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem i śpiewaliśmy kolędy. Po przedstawieniu nie zabrakło prezentów (tym razem to dzieci wręczały prezenty rodzicom) oraz słodkiego poczęstunku.

Ozdabianie pierników 0a, 18.12.2013

Dnia 18 grudnia 2013 roku w oddziale przedszkolnym O A odbyły się przedświąteczne zajęcia ozdabiania pierników.

Koncert nauczycieli, 15.01.2014

15.01.2014 r. w budynku przy ul. Aluzyjnej odbył się koncert świątęczny „Spróbuj zatrzymać czas”. Koncert w wykonaniu nauczycieli dla rodziców i dzieci przyniósł wiele wzruszeń, a atmosfera wytworzona podczas wspólnego kolędowania pozwoliła na zatrzymanie magii Świąt Bożego Narodzenia.

Dzień babci i dziadka, 22.01.2014

W dniu 22.01.2014 r. uczniowie klasy I a zaprezentowali przed gośćmi krótkie przedstawienie z Okazji Dnia Babci i Dziadka. Po przedstawieniu dzieci wręczyły samodzielnie wykonane prezenty  i zaprosiły na smaczny poczęstunek.

Bal karnawałowy, 10.02.2014

10 lutego odbył się bal karnawałowy dwóch grup: 0B i 0E. Zjawiskowy wygląd przybranej sali, wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Animatorzy urozmaicali zabawę ciekawymi konkursami.

Konkurs recytatorski, 05.03.2014

Dnia 5.03.2014 r. odbył się konkurs recytatorski „Warszawska Syrenka”. Uczestnikami konkursu były dzieci z oddziałów przedszkolnych, które recytowały wiersze wybrane przez siebie.

Mam talent, 21.03.2014

Finał III edycji szkolnego konkursu „Mam talent”.

Dnia 21 marca w naszej szkole odbył się finał konkursu „Mam Talent”, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje.

Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności uczestników, promowanie i odkrywanie młodych talentów, popularyzację działań artystycznych oraz propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

Tegorocznym uczestnikom konkursu towarzyszyło Egurrola Dance Studio. W jury, które oceniało występy młodych artystów, zasiadł gość specjalny Agustin Egurrola. Atrakcją całej imprezy były występy zespołów Tarcho Team Kids i Tarcho Team Junior wraz z instruktorami.

Widownia stanęła na wysokości zadania i mocno dopingowała finalistów. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę statuetki, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców, a każdy uczestnik konkursu otrzyma na koniec roku szkolnego pamiątkowy dyplom za udział w konkursie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Podziwiamy Waszą odwagę, zaangażowanie i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Zaprezentowaliście się wspaniale – wielkie brawa!!!

Musimy pamiętać, że w każdym drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować.

Do zobaczenia za rok.

Organizatorzy:

mgr Jolanta Kuna,

mgr Anna Pupek,

mgr Agnieszka Siemaszko-Gralicka

Wars i Sawa na Mistrzostwach, 31.03.2014

W dniu 31.03.14 r., klasa II D (biorąca udział w Projekcie Pilotażowym „Wars i Sawa grają w szachy”) była na wycieczce w hotelu Nowotel w Warszawie. Odbywały się tam Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach. Była to jedna z najważniejszych imprez w polskim kalendarzu szachowym. Mieliśmy możliwość obejrzeć największe gwiazdy polskich szachów, wybitnych zawodników i wyjątkowe zawodniczki. Udało nam się nawet zdobyć autografy, które można podziwiać na naszej gazetce ściennej oraz w galerii internetowej.

autografy_szachy

Zdjęcia z pielęgniarką 0e, 07.04.2014

7 kwietnia to Światowy Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Tego dnia odwiedziła nas p. Justyna Banach (mama Wojtusia), która jest pielęgniarką na Oddziale Intenywnej Terapii. Podczas tej wizyty dzieci dowiedziały się jak wygląda praca pielęgniarki, a także innych osób pracujących na oddziale. Pani Justyna pokazała dzieciom różne gadźety związane z jej zawodem, a także obdarowała je drobnymi prezentami. Dziękujemy.

Akcja Miś 0e, 16.04.2014

16 kwietnia nasza szkoła uczestniczyła w Akcji Miś. Świetliczaki bandażowały pluszaki oraz przyczepiały im fiszki z napisem NIE BIJ MNIE – KOCHAJ MNIE! Dzieci pod opieką wychowawców pozostawiły misie w okolicach budynku szkoły np. na przystankach autobusowych. Cel akcji został zrealizowany, gdyż misie zwracały uwagę przechodniów. Ludzie zatrzymywali się, czytali co pluszowy miś ma im do powiedzenia. Nasi uczniowie przyczynili się do tego, aby zauważyć problem przemocy wobec dzieci.

Międzynarodowy dzień tańca, 29.04.2014

29 kwietnia odbył się Międzynarodowy Dzień Tańca. Dzieci z oddziałów „0” zaprezentowały układy taneczne do wybranych utworów muzycznych. Całą imprezę poprowadział Pani Wiola wychowawca grupy 0e.

Dzień patrona, 16.05.2014

16.05. obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły. Dzieci dowiedziały się kim był Paweł Edmund Strzelecki. Rozwiązały krzyżówkę, a także wykonały pracę plastyczną.

Konkurs piosenki, 19.05.2014

19.05 odbył się konkurs piosenki dla dzieci z oddziałów „0”. Dzieci zaprezentowały piosenki z repertuaru dziecięcego. Zwycięzcami został duet : Natalia Lachowska i Mateusz Krajewski z gr. 0e w piosence pt. „Szkolny Blues”, któremu na gitarze akompaniowała ich wychowawczyni Pani Wiola Cieślicka. Gratulujemy wszystkim małym wykonawcom.