AKCJE, KAMPANIE, PROJEKTY, PROGRAMY – ROK SZKOLNY 2016/2017


Akcja Wiem, co jem

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas drugich naszej szkoły wzięli udział w warsztatach na temat zdrowego stylu życia w ramach kampanii społecznej „Wiem, co jem”. Każda klasa uczestniczyła w trzech spotkaniach:

  • „Dobre śniadanie w domu i szkole”
  • „Wspólne II śniadanie” – warsztaty kulinarne
  • „Ruch to podstawa zdrowia”

Warsztaty prowadzone były przez trenerów posiadających wykształcenie z zakresu żywienia i dietetyki. Ich celem była popularyzacja zasad prawidłowego odżywiania wśród dzieci, a także zachęcanie do aktywności fizycznej.

Akcja Zaczytani

OGÓLNOPOLSKA AKCJA

Zaczytani: oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych!!!

Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji Wielkiej Zbiórki Książek 2017. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 23.04 – 21.05.17r w 5 miastach: Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków i Trójmiasto.

Akcja została objęta Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Ministra Praw Pacjenta oraz Prezydentów Zaczytanych miast.

W tym roku zbieramy książki dla MAŁYCH i DUŻYCH Pacjentów!

Jeżeli mają Państwo w swoich zbiorach książki w dobrym stanie dla dzieci i młodzieży oraz “czytadła” dla dorosłych dołączcie do Zaczytanego świata i weźcie udział w akcji. My książki przekażemy do placówek medycznych za pośrednictwem organizatorów tworząc  kolejne Zaczytane biblioteki dla dzieci i dorosłych.

Podczas Wielkiej Zbiórki Książek w Warszawie powstał szlak literacki stworzony przez 10 Zaczytanych ławek.

Dzięki nim literackie akcenty dostępne są nie tylko w księgarniach, bibliotekach, ale również w przestrzeni miejskiej. Każda z ławek pomalowana jest motywami nawiązującymi do literatury polskiej, bajek i baśni polskich pisarzy. Ławki literacko-artystyczne to sposób na promocję czytelnictwa i zaciekawienie literaturą oraz świętowanie związków miasta z literaturą i sztuką. To również promocja literatury polskiej wśród mieszkańców i turystów,
a także sposób na zaprezentowanie polskiego dziedzictwa literackiego.

Ważna informacja dla darczyńców:

KSIĄŻKI NIE MOGĄ BYĆ ZNISZCZONE.

KSIĄŻKI PRZEKAZYWANE SĄ BEZPŁATNIE I SZKOŁA NIE OTRZYMUJE ŻADNYCH KORZYŚCI FINANSOWYCH Z TEGO TYTUŁU.

PUNKT ZBIÓRKI: BIBLIOTEKA SZKOLNA ORAZ JEJ FILIE W BUDYNKACH PRZY ULICY SPRAWNEJ ORAZ ALUZYJNEJ.

MIEJSCE ZBIÓRKI JEST OZNAKOWANE SYMBOLEM AKCJI ZACZYTANI.

CZAS TRWANIA AKCJI: CAŁY ROK SZKOLNY 2016/2017.

Akcja Wylosuj Anioła

Podczas Szkolnego Tygodnia Wolontariatu uczniowie wszystkich klas wzięli udział w charytatywnej akcji WYLOSUJ ANIOŁA, polegającej na wysłaniu własnoręcznie wykonanych kartek z życzeniami zdrowia oraz słowami wsparcia do dziecka przebywającego w szpitalu onkologicznym.

Przedsięwzięcie to zostało zainicjowane przez Fundację „Gdy Liczy się Czas” i ma na celu wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów leczonych na Oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii  Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

www.zwrotnikraka.pl/akcja-wylosuj-aniola-wyslij-kartke-chorego-dziecka/

 

Akcja Pola Nadziei