WYCIECZKI – ROK SZKOLNY 2015/2015


Wycieczka kl. 1f, 06.06.2016

W poniedziałek 06.06.2016r. dzieci z klasy 1f wyruszyły na spotkanie z przyrodą i tradycją. Obejrzały gospodarstwo rolne, a w nim zwierzęta hodowlane, maszyny oraz urządzenia rolnicze. Dowiedziały się, jak oczyszczać ziarno, młócić zboże oraz jaką pracę należało wykonać, by z ziarna powstał chleb.

Ponadto dzieci miały zapewnione następujące atrakcje: przejażdżka wozem po okolicy, dojenie sztucznej krowy, warzywne wyścigi, kopalnia złota, leśny labirynt, zjeżdżalnia linowa – tyrolka, połów drewnianych rybek, rzuty podkowami do celu, malowanie twarzy oraz wiele innych zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Pobyt zakończył się ogniskiem.

Wycieczka kl. 1c, 1g do Kawęczyna, 19.05.2016

02.06.2016 klasy 1c i 1g wzięły udział w wycieczce do „Gościńca Wiecha” w Kawęczynie. Na miejscu zostaliśmy powitani przez gospodarza ubranego w strój ludowy, który przybliżył nam informacje o staropolskich obyczajach. Uczniowie wzięli udział w zajęciach w piekarni, gdzie poznawali sztukę wypieku chleba oraz w pokazie sztuki kowalskiej i wybijaniu w kuźni pamiątkowej monety. Czas spędzony w Kawęczynie urozmaicony był zwiedzaniem wiejskiej zagrody; spacerem przez las do młyna wodnego, wiatraków i budynku starej szkoły; a także przejażdżką po terenie Gościńca zadaszonym wozem konnym oraz zabawami w terenie i dyskoteką.

Szlakiem warszawskich legend, klasa IF 19.05.2016

W czwartek 19.05.2016r. klasa 1f była na wycieczce  „Szlakiem warszawskich legend”. W programie był spacer uliczkami Starego Miasta z przewodnikiem, który pokazał dzieciom ciekawe zakątki Starówki. Opowiadał o Bazyliszku, warszawskiej Syrence, Złotej Kaczce, Warsie i Sawie. Następnie dzieci udały się do Łazienek Królewskich, aby tam zobaczyć pomnik Fryderyka Chopina oraz zjeść drugie śniadanie. Uczniowie obejrzeli z zewnątrz Pałac na wodzie.  Wycieczka zakończyła się spacerem po parku, karmieniem wiewiórek  i kaczek.

Pomniki przyrody - wycieczka koła przyrodniczego, 07.04.2016

Dnia 7 kwietnia udaliśmy się na wycieczkę do lasu, żeby podziwiać pomniki przyrody – dęby.

Podczas wycieczki mierzyliśmy obwód dębów, badaliśmy korę i liście za pomocą lupy. Obserwowaliśmy wiewiórki, słuchaliśmy śpiewu ptaków. Spotkaliśmy też kowale bezskrzydłe.

Wkrótce prezentacja z naszej wycieczki. Zachęcamy do obejrzenia.

Muzeum etnograficzne, klasa IF 19.05.2016

W piątek 18.03.2016r.klasa 1 f była na  wycieczce w muzeum etnograficznym. Dzieci poznały zwyczaje i tradycje wielkanocne oraz zdobiły pisanki techniką rysunkowo-malarską.

Wycieczka do teatru muzycznego Roma, klasa VF, 08.03.2016

Dnia 8 marca 2016 r. pojechaliśmy na wycieczkę do teatru muzycznego Roma na spektakl interaktywny W zdrowym ciele zdrowy duch. W czasie przedstawienia poznaliśmy Grzesia Łakomczucha, grecką bogini Nike, która powiedziała nam, dlaczego odpowiednia dieta i sport gwarantują dobre zdrowie i doskonałe samopoczucie.

Drugą część spotkania stanowiły warsztaty sportowo-żywieniowe ze specjalistami z Zakładu Zdrowia Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka. Poprzez zabawę, twórcze i interaktywne działania, poznaliśmy najważniejsze zasady zdrowego odżywiania i spróbowaliśmy swoich sił w ćwiczeniach przygotowanych przez ekspertów. Bo przecież: w zdrowym ciele, zdrowy duch!

Po spektaklu, w teatralnym foyer, zrobiliśmy sobie zdjęcie z aktorami. Następnie udaliśmy się do Śródmieścia na lekcję przyrody w terenie, której tematem był krajobraz wielkomiejski na przykładzie Warszawy oraz rola metra w komunikacji miejskiej.

… przed spektaklem

Zielona szkoła w OW Kulka, IVe, Va, Vb, 21-22.04.2016 

W dniach 21-22 kwietnia br. uczniowie klas: IVe, Va, Vb razem ze swoimi wychowawcami uczestniczyli w wycieczce na Mazury do niewielkiej miejscowości Kulka, położonej nad przepięknym Jeziorem Łęsk.

Głównym założeniem wyprawy było przede wszystkim wspólne, aktywne spędzenie czasu. W związku z tym uczestnicy brali udział w wielu zorganizowanych zajęciach, prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów.

Uczniowie mierzyli się ze swoją wytrzymałością na ściance wspinaczkowej, pokonywali swój strach w parku linowym, rozwijali kreatywność podczas zabawy klockami MegaJenga, ćwiczyli umiejętności budowania szałasu i rozpalania ogniska w trakcie survivalu. Walczyli z siłami natury podczas nocnej gry terenowej „Świetliki”, a także usprawniali swoją koordynację ruchową podczas jazdy na Segway’ach.  Nie zabrakło również pieczenia kiełbasek
i wspólnego biesiadowania przy ogromnym ognisku.

Każdy z uczestników zabrał do swoich powrotnych plecaków nie tylko całą masę nowych doświadczeń, ale także dużą porcję dobrego humoru!

Agnieszka Grabara

wychowawca klasy 5a

Lekcja przyrody w zimowym lesie, klasa VA, 15.01.2016

Dnia 15 stycznia 2016 roku udaliśmy się na wycieczkę, żeby przeprowadzić obserwacje warstw lasu zimą.

Czerwonym piętrusem po Białołęce, 27.10.2015 

Dnia 27 października 2015r. uczniowie klas: V e, VI b, VI f, VI g wraz  z wychowawcami udali się na wycieczkę autobusową po warszawskiej Białołęce.

Przez ulice Tarchomina i Białołęki przewiózł nas pan Bartłomiej Włodkowski – varsavianista, prezes Fundacji AVE. Podczas przejażdżki posłuchaliśmy o magicznych miejscach naszej dzielnicy. Dowiedzieliśmy się, że Białołęka ma około 600 lat. Pan Bartek opowiedział nam o historii stuletniego domu, który znajduje się przy ulicy Modlińskiej 257. Zwiedziliśmy Parafię Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Płudach. Ujrzeliśmy i wysłuchaliśmy opowieści o lesie, niby zwykłym, ale dzięki opowiadaniu pana Bartka zamienił on się w krainę faktów i wiedzy. Teraz wiemy, że kościół, który znajdował się przy tym lesie był otoczony piaskiem. Zamiast drzew była tam wielka pustynia, na której ludzie wylegiwali się w czasie oczekiwania na mszę.

Nasz przewodnik udzielił uczestnikom wycieczki wspaniałej lekcji historii. Zostały nam wspomnienia, wiedza oraz pamiątkowe zdjęcia „ogórka”, które otrzymaliśmy od pana Bartka.

5d w Teatrze Palladium, 16.11.2015 

Dnia 16 listopada 2015 r. uczniowie klasy 5 d wraz ze swoim wychowawcą wybrali się do teatru Palladium na przedstawienie pt. „Czarodziej”. Uczniowie mieli okazję z bliska przyjrzeć się prawdziwej magii, która wprawiła wszystkich w duży zachwyt i wywołała mnóstwo pozytywnych emocji. Po spektaklu nastąpiło spotkanie z aktorami, którzy złożyli swoje autografy na plakacie ze specjalną dedykacją dla klasy 5 d.

czarodziej

Wycieczka na Stadion Narodowy, kl. 6c i 6f, 15.10.2015 

 Dnia 15 października 2015r. uczniowie klas: VI „c” i VI „f” z wychowawcami odwiedzili Stadion Narodowy w Warszawie. Celem wizyty było zwiedzanie wirtualnej wystawy „Pompeje. Życie w cieniu wulkanu”.

 Uczniowie stali się obywatelami antycznych Pompejów i poczuli ducha starożytności. Byli świadkami wydarzeń z 79 roku naszej ery, kiedy Pompeje, prężnie działające miasto Cesarstwa Rzymskiego, zostały zniszczone przez erupcję wulkanu Wezuwiusz.

 Dzięki najnowszym technologiom wizualnym uczniowie znaleźli się w środku wydarzeń. Byli świadkami rozstępującej się ziemi, ognistych wybuchów, zalewającej ląd fali a także widzieli gipsowe odlewy ofiar erupcji Wezuwiusza. Momentem kulminacyjnym był wybuch wulkanu w wymiarze 4D.

 To wszystko zrobiło ogromne wrażenie na zwiedzających.

Wycieczka do Pałacu Kultury, kl. 2a, 22.09.2015 

 Dnia 22 września 2015r. klasa II a odwiedziła Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Uczniowie brali udział w lekcji kinowej oraz podziwiali widoki z XXX piętra pałacu.